Kategórie
Anketa

Aký typ hier preferujete?

Celkom hlasov: 7856
Najnovšie

K2

Cena s DPH:29.99 EUR
Cena bez DPH:29.99 EUR
Dostupnosť:Skladom
ks

• 1 - 5 hráči
• Od 8 - 99 rokov
• Trvanie hry: 60 min.
• Ocenenia: nominácia International Gamers Awards 2011, nominácia Kennerspiel des Jahres 2012
• Materiál hry: jazykovo nezávislé
• Jazyk pravidiel: SK, CZ
• Strategická hra

Trailer

K2 je druhou najvyššou horou na Zemi a taktiež si vyžiadala druhý najvyšší počet obetí. Za každých štyroch horlezcov, ktorí dosiahli vrchol hory, zaplatí jeden človek životom... Hora naviac ešte nikdy nebola zdolaná v zime.

Ste vodcom tímu, ktorý teraz stojí pred horou a váš tím je pripravený na výstup pre slávu a česť. Až príliš dobre si uvedomujete nebezpečenstvo K2. Extrémne počasie s častými a smrtiacimi búrkami, exponované, strmé a zložité trasy, nedostatok kyslíku - to je len časť úkladov tejto hory, ktoré vás čakajú cestou na jej vrchol. Bude to tvrdá skúška vašich lezeckých schopností. Budete sa snažiť oklamať záludne sa meniace počasie a stále sa starať o dostatočnú aklimatizáciu vašich horolezcov. Nesmiete ale príliš váhať, lebo ďalšie tímy sú pripravené zdolať horu ako prví!

Máte dvojicu horolezcov, ktorí súperia s inými tímami v snahe dosiahnuť vrchol hory a prežiť do konca 18-dňovej expedície. Svojimi horolezcami pohybujete pomocou kariet po hernej ploche, čím vyššie sa daný horolezec dostane, tým viac víťazných bodov získa na konci hry. S rastúcou nadmorskou výškou však treba dávať pozor na úroveň aklimatizácie. Keď poklesne pod honotu 1, vyčerpaný horolezec zomrie a hráč nedostane víťazné body, ktoré tento horolezec získal. V hre je preto tak dôležitý  výber vhodnej cesty, optimálne rozmiestnenie stanov a sledovanie počasia, ktoré výrazným spôsobom ovplyvňuje náročnosť výstupu.

K2 je hra so silnou interakciou medzi hráčmi a malou náhodou. Hráči sa snažia vhodne využiť karty, ktoré majú k dispozícii. Hra má silnú atmosféru.

K hre si môžete zakúpiť rozšírenie: K2: Broad Peak.

Pravidlá hry v češtine na požiadanie zašleme.

Obsah hry:
1 obojstranný herný plán, 12 dielikov počasia (6x leto, 6x zima), 20 figúrok horolezcov, 10 stanov, 5 doštičiek stupnice aklimatizácie, 10 ukazovateľov aklimatizácie, 90 kariet ( 5 sád po 18 kartách), 1 ukazovateľ počasia, 1 žetón začínajúceho hráča
20 žetónov rizika, 5 kariet záchrany, pravidlá (SK, CZ).

  Predstavenie hry v angličtine