Kategórie
Anketa

Aký typ hier preferujete?

Celkom hlasov: 7854
Najnovšie

Hypergrid

Cena s DPH:25.99 EUR
Cena bez DPH:25.99 EUR
Dostupnosť:Skladom
ks

• 2 hráči
• Od 7 – 99 rokov
• Trvanie hry: 20 min.
• Materiál hry: jazykovo nezávislé
• Jazyk pravidiel: CZ
• Hra pre dvoch, Strategická - náročná hra
• BlackFire, Euler’s Game
• 2017

Predstavenie hry v češtine

Hypergrid je taktická abstraktná hra pre dvoch hráčov, ktorá má 3 pravidlá vedúce k vytvoreniu línie rovnakej farby, 5 rôznych žetónov a trvá zhruba 16 ťahov na hráča.

Hráči sa striedajú v ťahoch a každý hráč vo svojom ťahu uloží presne 2 žetóny (na začiatku hry má každý hráč 6 žetónov každého z 5 elementov). Jeden element nemôže byť zahraný dvakrát po sebe bez ohľadu na to, kto je na ťahu. Ak je element položený na aspoň dva žetóny pod ním, môže hráč využiť jeho elementárny efekt. Body hráči získavajú za vytvorenie línie troch žetónov rovnakej farby. Hráči získavajú bod za každú novo vytvorenú líniu z 3 rovnakých elementov - farieb na mriežke 3x3 polia, kde môžu žetóny ukladať aj na seba. Vyhráva hráč s najviac bodmi vo chvíli, keď hráč na ťahu už nemôže umiestniť ani jeden svoj žetón elementu.

Hra je v princípe jednoduchá. Zároveň je ale náročná na priestorovú predstavivosť, pretože okrem plochy treba počítať aj s jednotlivými žetónmi v stĺpcoch, tzv. Pilieroch a unikátnymi efektami jednotlivých farieb žetónov, tzv. Živlov. Tie hráč môže spustiť v určitý okamžik a umožňujú manipuláciu s už položenými žetónmi a vytváranie ďalších línií prinášajúcich víťazné body.

Hypergrid sa svojou dynamikou a taktičností podobá trojrozměrné verzí hry piškvorky na neustále se měnícím herním plánu. Hra prináša kombinaci jednoduchých herních principov, dynamiku, bezchybný průběh hry a bohaté možnosti rozhodovánia, čo prináša výnimočný herný zážitok. Komponenty sú vodoodolné a trváce, takže dlho vydržia.

Pravidlá hry v češtine (v grafike) na požiadanie na stiahnutie.

Obsah hry:
hracia plocha, 65 žetónov (13 ks v piatich farbách), 9 + 2 šesťstenných kociek, 2 referenčné karty, pravidlá.