Kategórie
Anketa

Aký typ hier preferujete?

Celkom hlasov: 7857
Najnovšie

Druhy hier

V LOGICKÝCH HRÁCH a HLAVOLAMOCH si precvičíte logické myslenie, vizuálne a priestorové vnímanie, koncentráciu a aj abstraktné myslenie. Pri hrách pre deti predškolského veku si deti trénujú koordináciu oka a ruky, čo je dôležité pri písaní a čítaní v škole. Tento typ hier môžete hrať taktiež, keď potrebujete zlepšiť svoje schopnosti napr. v geometrii, v trénovaní si pozornosti, plánovaní následnosti vecí v živote...

V každej hre je menšia brožúrka zadaní spolu s riešeniami, ktorá je jazykovo nezávislá. To znamená, že z obrázkov porozumiete, ako si rozmiestniť východiskovú pozíciu, z ktorej začínate riešiť danú úlohu, alebo aké komponenty hry potrebujete v danej úlohe použiť. Zadania úloh začínajú od začiatočníkov - kde vás hra pripravuje na náročnejšie úlohy - až po expertov. Obtiažnosť sa neustále stupňuje.

Tieto hry sú väčšinou pre jedného hráča. Trvanie hry býva medzi 1-10 min., aj keď zadania úloh nielen pri náročnejších úrovniach vedia potrápiť aj skúseného hráča a môžu trvať dlhšie.

LaserMaze

Deň a noc

POSTREHOVÉ a PÁRTY HRY sú väčšinou rýchle hry, hry s veľkou variabilitou, aby bola udržaná dynamika hry. Pri týchto hrách býva výborná zábava. Počet hráčov pri hre je väčšinou vyšší v porovnaní s iným typom hier, ale môžu sa hrať samozrejme aj len dvaja hráči. Tieto hry sa veľmi dobre hodia na narodeninové oslavy, školské výlety, letné tábory, dovolenky...

Duchová v koupelně

Koncept

V KOOPERATÍVNYCH HRÁCH ide o spoluprácu dvoch alebo všetkých hráčov. To znamená, že hráči hrajú buď proti mechanizmu hry, alebo proti inýmu tímu a môžu zvíťaziť len keď budú spolupracovať, pomáhať si, podporovať sa prostriedkami, ktoré hra umožňuje. Kooperatívne hry budujú, stmelujú vzájomné vzťahy rodiny, či akýchkoľvek hráčov, ktorí hru hrajú. Hráči sa učia byť ústretoví, nápomocní, tolerantní..., iba tak totiž dosiahnu spoločné víťazstvo. Doporučujeme hlavne hráčom, ktorí majú konflitné vzťahy a neustále súperiacim hráčom. Kooperatívne hry vám pomôžu suplovať teambildingové aktivity.

La Boca

Príšerky zo skrine

VEDOMOSTNÉ HRY sú zamerané na rôzne oblasti, v ktorých pomáhajú hráčom prehĺbiť vedomosti. Najčastejšie ide o vedomosti matematcké na úrovni ZŠ, jazykové (väčšinou angličtina, nemčina, slovenčina, čeština), komunikacia a slovná zásoba, história, zemepis (SR, ČR, EU, USA a svet), predstavivosť.

Cardline: svet zvierat

Svet: otázky a odpovede

Od CESTOVNÝCH HIER očakávajte menšie rozmery hier, menší počet komponentov, niekedy zjednodušený materiál komponentov, nájdu sa aj hry, ktoré je možné hrať sa napr. za jazdy autom. Veľmi dobré využitie týchto hier je napr. keď potrebujete deti zabaviť (v lepšom prípade sa prebavia sami) pri čakaní v reštaurácii, u lekára, na rôznych stretnutiach, kde má dieťa vydržať vkľude, pri ceste autom, v lietadle, na dovolenke, na návšteve... a samozrejme aj doma.

Angry Birds: útok

Panic Lab

STRATEGICKÉ HRY sú prevažne určené náročnejším hráčom, kde je potrebné počítať s dlhším časom hrania, a preto sú väčšinou určené hráčom od 8 r. a viac. Tieto hry majú zväčša veľa komponentov a pri hre hráči používajú určitú stratégiu na dosiahnutie víťazstva.

Fresco

Děti z Carcassonne

V EXPERIMENTÁLNYCH HRÁCH nájdete rôzne výskumnícke, pokusné a kreatívne sady s rôznymi témami: prírodovedeckým (sopky, kryštále, chov prehistorických rybyčiek, archeológia v praxi), detektívne, kúzelnícke sady... Cieľom hier je vždy priblížiť hráčovi čo najviac danú oblasť a získať zážitok z osobnej skúsenosti.

Cesta za Tyrannosaurom

Cesta do praveku