Kategórie
Anketa

Aký typ hier preferujete?

Celkom hlasov: 7857
Najnovšie

CrossBoule: Beach

Cena s DPH:19.99 EUR
Cena bez DPH:19.99 EUR
Dostupnosť:Skladom
ks

• 1 – 6 hráčov
• Od 6 - 99 rokov
• Trvanie hry: 10 + min.
• Ocenenia: ISPO brandnew Award 2010 Finalist, Spiel gut
• Materiál hry: jazykovo nezávislé
• Jazyk pravidiel: EN, DE, SK - v popise
• In- & Outdoor, Párty hra, Cestovná hra

 

Poďte sa hrať kamkoľvek a kedykoľvek

Hra Crossboule je obrovským hitom.

Crossboule sa veľmi podobá hre Petanque, ktorá je jednou z najstarších športových hier na svete. Na rozdiel od Petanque je však hra Crossboule jemnejšia a niekto by mohol povedať, že aj oveľa zábavnejšia. Nepochybnou výhodou Crossboule na rozdiel od Petanque je, že hracie gule nie sú železné, ale textilné a teda je možné sa s nimi hrať nielen vonku, ale aj v izbe alebo v hotelovej hale na dovolenke, skrátka kdekoľvek.

Loptičky sú vyrobené zo špeciálnej textílie testovanej na extrémnu záťaž, teda sú veľmi odolné a vydržia naozaj veľa. Crossboule je tak možné hrať v rôznych terénoch a na akomkoľvek type povrchu, od prírodnej cesty s trávou a kamením cez betón, asfalt až po sneh. Hrať môžete aj vo vode, trebárs v bazéne. V ruke sú loptičky príjemne mäkké, pretože sú plnené malými guličkami. Vďaka tomu sa s nimi dajú robiť neuveriteľné "triky". Crossboule sú skrátka zábavnou modernou variantou hry Petanque, ktorá je určená všetkým malým a väšším deťom aj dospelým, ktorí sa chcú aktívne baviť vonku, či už v meste alebo v prírode.

Pravidlá hry:

CrossBoule sa hrá rovnako ako hra petanque, (a tiež hry Boccia Petanque alebo Crossboccia). Každý hráč má tri loptičky pétanque, ktorými sa chce čo najbližšie dostať k cieľovej (najmenšej) loptičke, tzv. "prasiatko".
Rovnako ako v petanque, hrá vždy ten, kto má svoju loptičku momentálne od "prasiatka" najďalej. Po odhádzaní všetkých loptičiek si hráč, ktorého loptička je najbližšie "prasiatku", pripočíta bod. Podľa výsledného rozpoloženia loptičiek môže hráč získať až 5 bodov - za loptičky, ktoré sa "prasiatka" dotýkajú. Set vyhráva ten, kto dosiahne 13 bodov. Jedno stretnutie/zápas sa pritom hrá na dva víťazné sety. Proti sebe stoja dvaja hráči či tímy.

Obsah balenia:

Jedna sada obsahuje loptičky pre dvoch hráčov, teda pre každého tri loptičky a jedno "prasiatko". Hrať môžete však aj šiesti - každý má však len jednu loptičku. Zahrať si môžete aj s viacerými hráčmi, k tomu však potrebujete aspoň dve sady (vždy záleží na počte hráčov). K dispozícii je niekoľko farebných verzií.

Sú aj menšie balenia, polovičné - len pre jedného hráča (prípadne pre troch hráčoch, keď hrajú každý s jednou loptičkou), ktoré obsahujú 3 loptičky a jedno "prasiatko". Na výber máte taktiež z viacerých farebných verzií.