Kategórie
Anketa

Aký typ hier preferujete?

Celkom hlasov: 7852
Najnovšie

Celestia CZ

Cena s DPH:24.99 EUR
Cena bez DPH:24.99 EUR
Dostupnosť:Skladom
ks

• 2 - 6 hráčov
• Od 8 - 99 rokov
• Trvanie hry: 30 min.
• Materiál hry: jazykovo nezávislé
• Jazyk pravidiel: SK, CZ
• Rodinná hra

Predstavenie hry v angličtine

V tejto hre sa vydáte na výlet po mestách Celestie, kde budete získavať jej poklady. Nalodíte sa spoločne s družinou dobrodruhov na vzducholoď, s ktorou sa zúčastníte veľa nebezpečných výprav do miest v ríši Celestia. Vaša výprava nebude bez rizík, ale to vám nezabráni v snaze stať sa najbohatším dobrodruhom nazbieraním tých najcennejších pokladov.

Na začiatku cesty si hráči naložia svojich panáčikov do lietadla a zoberú si karty. Na začiatku každého kola si hráči zvolia kapitána, ktorý hodí kockami. Tie určia výzvy, ktoré vás budú v danom kole čakať: hmla, blesky, vrahovia, vtáky, piráti, ... Teraz je na kapitánovi, aby zahral karty (kompas, lapač bleskov, sirénu či dokonca delá), aby mohol s lietadlom pokračovat vo výprave do ďalšieho mesta. Predtým sa však musia ostatní hráči rozhodnúť, či ostanú v lietadle. Ak opustíte palubu lietadla, môžete získať body za prieskum práve preskúmavaného mesta. Ak ostanete v lietadle, môžete dúfať, že v ďalšom meste vás budú čakať vzácnejšie poklady. Keď sa však kapitánovi nepodarí prekonať výzvu, musíte výlet začať od samého začiatku.
Počas výpravy sa môže každý dobrodruh pokúsiť získať úžasné predmety: jetpack, astronomické okuliare apod., či zarobiť na zmene trasy výpravy, napríklad upravovať jej kurz či zanechať prieskumníka v meste). Akonáhle nejaký z hráčov dosiahne pokladov za minimálne 50 bodov, hra končí a daný dobrodruh zvíťazí.

Celestia je nádherná rodinná hra o hľadání pokladov v mýtickom svete. Zvoľte vhodný okamžik pre opustenie vzducholode a nájdete tie najvzácnejšie poklady.

Ku hre si môžete dokúpiť rozšírenie: Celestia: A little Help (Výpomoc).

Pravidlá hry a prehľad kariet v češtine (v grafike) vám na požiadanie zašleme.

Obsah hry:
1 vzducholoď, 6 figúrok "dobrodruhov", 6 žetónov "dobrodruhov", 9 oválnych žetónov "miest", 4 kocky "udalostí", 78 kariet "pokladov", 68 kariet "vybavenia", 8 kariet "turbo", 8 kariet "sily", 1 pravidlá.