Kategórie
Anketa

Aký typ hier preferujete?

Celkom hlasov: 7850
Najnovšie

Ako vybrať hru?

AKO VYBRAŤ SPRÁVNE HRU?

Skúste zodpovedať pár otázok:

1. Komu má byť hra určená?

Koľko hráčov má hra zabaviť? (Jedného, alebo viacerých?) Aký je vek hráča? Hráč je skôr hĺbavý, premýšlavý typ, (dokáže pri iných činnostiach vydržať? A udrží pozornosť na dlho?) (Logické hry, Strategické hry), alebo ho jedna činnosť nezaujme nadlho a potrebuje stále zmenu? (Postrehové hry, Logické hry)

Pozerajte pri hre nasledovné údaje: vek hráčov, počet hráčov, ktorí sa môžu hru hrať.

Pri veku upozorňujeme:

Pri veku detí je väčšinou zohľadnená ich schopnosť koncentrácie, potreba vedieť čítať, obtiažnosť hry a miera vyvinutia jemnej motoriky. Vek napísaný na hre je doporučený, ale nie vždy zodpovedajúci konkrétnemu dieťaťu. Posúdenie zrelosti konkrétneho dieťaťa je na vás. Zvážte: dokáže vaše napr. 5 r. dieťa prejaviť vyššiu mieru koncentrácie? Potom zvládne aj hry pre 8 r. Zaujíma sa dieťa veľmi o hru pre starších? Má dieťa starších súrodencov? Potom tiež pravdepodobne zvládne hru určenú pre staršie deti. Nemá dieťa ešte dobrú koordináciu jemnej motoriky? Tak hru pre starších nezvládne, ale trénujte jemnú motoriku s hrami jeho veku. Pri hrách určených vekovej kategórii napr. od 5-8 r. neznamená, že to 8 ročné dieťa sa pri hre nudí. Pri veku 8+ sa nebojte hru kúpiť aj dospelému hráčovi. Dospelého hráča možno nezlomia úvodné zadania logických hier, ale postupne sa obtiažnosť stupňuje a možno sa prekvapí náročnosťou zadaní už pri mierne pokročilom - čo sa často stáva.

2. Pri akej príležitosti sa hráč bude/má hru hrať?

Narodeninové oslavy, školské výlety, letné tábory, dovolenky (Párty hry). Potrebujete deti zabaviť (v lepšom prípade sa prebavia sami) pri čakaní napr. v reštaurácii, u lekára, na rôznych stretnutiach, kde má dieťa vydržať v kľude, pri ceste autom, v lietadle, na dovolenke, na návšteve... a samozrejme aj doma (Cestovné hry, Logické hry).

3. Čo od hry očakávate, že má dosiahnuť?

Má hra len pobaviť a dať príjemný pocit z dobrej zábavy? (Postrehové a párty hry) Má pomáhať budovať vzťahy pri hádavých a stále súperiacich deťoch? Ohľaduplnosť? Ústretovosť? Tolerantnosť? (Kooperatívne hry) Potrebujete budovať logické myslenie? Dedukčné myslenie? Koncentráciu? Priestorové vnímanie? (Logické hry, hlavolamy) Umelecké cítenie? Zlepšiť komunikačné zručnosti? Predstavivosť? Trénovanie cudzieho jazyka? Má hra vzdelať hráčov? (Vedomostné hry) Chcete prežiť dobrý čas so svojou rodinou/priateľmi? (Rodinné a detské hry) Alebo niektorú kombináciu týchto schopností?

Vy môžete pomocou vhodného výberu ovplyvniť to, v čom sa budú rozvíjať vaše deti, priatelia, či vy sami. A navyše sa budete pri tom aj zabávať.


Radi vám vo výbere poradíme a doporučíme hru práve pre vás.

.